Субота, 04.05.2024, 19:33
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 42
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 5 »

                                         Газета "Трибуна хліброба"  від 9 червня 2010року
     В період з 24 по 25 квітня цього року в м Черкаси проходили змагання з ракетомодельного спорту серед учнівської молоді. До участі в цих змаганнях були запрошені команди від Христинівської станції юних техніків, минулорічних переможців в командному заліку.
     
Газети пишуть | Переглядів: 479 | Author: В.Лисенко | Додав: Ракета | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Н А К А З

м.Київ

18 квітня 2010 р.                                                                  № 4-6


Про   підсумки   проведення Всеукраїнських відкритих змагань з автомодельного спорту серед учнівської   молоді                    (кордові моделі) 2010р.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
     Відповідно до Плану міжнародних і всеукраїнських очно-заочних масових заходів з учнівською та студентською молоддю на 2010 рік (наказ МОН від 30.12.2009 № 1246)14-18 квітня 2010 року у м.Миколаєві на базі Миколаївського обласного центру НТТУМ (директор Боровська Лідія Андріївна).проводилися Всеукраїнські відкриті магання з автомодельного спорту серед учнівської молоді (кордові  моделі).
Наші досягнення | Переглядів: 1041 | Додав: Татіка | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)


Вас дратує, що дитина постійно валяється на дивані перед телевізором чи хвилює, що дитина пропадає вечорами невідомо де і з ким? Можливо, вона просто не знає, як провести свій вільний час. Навчити її цьому – ваша робота! Запитайте себе: «Чи вміє моя дитина планувати свій день? Чи знає вона, чим буде займатися після школи?» А ви самі знаєте, як та чим зацікавити своє чадо?

Крім школи у дитини повинен бути і інший світ – захоплень. Завдання батьків – допомогти визначитися і записати своє чадо в студію, секцію або гурток.

Навіщо це потрібно? Ну хоча б для розширення світогляду. Не варто робити з дитини «ботаніка», який нічого не бачить далі шкільних підручників. Щоб малюк розвивався, необхідно розширювати межі його світу. І всілякі студії, секції, гуртки – відмінна підмога в цьому. До того ж не рідкість, коли захоплення з віком переростає у справу всього життя, а дитячий гурток виявляється стартовим майданчиком для майбутніх професійних звершень.

Nota bene | Переглядів: 940 | Додав: Татіка | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)


   До 1917 року Христинівка була повітовим містечком Київської губернії. З 1860 року діяла церковна-парафіяльна школа, з 1880 року – двокласне міністерське і двокласне залізничне училище. Але ніяких відомостей про їх бібліотеки того часу в архівах району немає.

   Однією з найстаріших бібліотек в районі є бібліотека Верхняцької дослідно-селекційної станції, яка існує з 1902р., з часу створення самої селекстанції. Під час Великої Вітчизняної війни селекстанція і її бібліотека були евакуйовані за Урал. У фонді бібліотеки, який нараховує 15100 примірників, багато наукових праць із селекції рослин , з історії даної галузі. Бібліотека має алфавітний і систематичний каталоги. Обслуговує спеціалістів і науковців-селекціонерів. В бібліотеці 100 читачів. Бібліотека має приміщення 70 кв.м, 10 місць в читальному залі.



Історичні сторінки міста | Переглядів: 676 | Додав: Татіка | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)

Життя та діяльність Станції юних техніків часто висвічувались на сторінках місцевих видань. У цьому розділі ми будемо цитувати газети , їхні статті , де йдеться про наш позашкільний заклад. Це звіти проведених змагань, це висвітлення виставок.

Газети пишуть | Переглядів: 654 | Додав: Ракета1 | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)


Їх прийняла війна, лишивши списки
Загиблих в праведнім бою,
Застигли в тузі обеліски
В гранітнім кам’янім строю.

Історичні сторінки міста | Переглядів: 1737 | Додав: Татіка | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)


Площа району - 632 кв. км.
Чисельність населення - 37,3 тис. осіб у тому числі міського населення 15,3 тис. осіб, сільського 22 тис. осіб.
Кількість населених пунктів - 35, у тому числі 1 місто (Христинівка), 1 селище міського типу (Верхнячка) та 33 сільські поселення.
Утворення району - 1923 рік
Районний центр - місто Христинівка.

     Христинівський район - західна окраїна Черкащини, одвічний хліборобський край. Його мальовничі краєвиди немов зійшли з полотен художника Васильківського. Давні писемні джерела засвідчують, що у другій половині XVI століття на місці нинішнього районного центру існувало поселення Хрестигород, яке було зруйноване кримськими татарами. Поселення відродилося під назвою Христинівка. Найвірогідніше через те, що знаходилося на перехресті двох великих шляхів:чумацького (з Київщини до Криму) та торгового (із Поділля через Гайсин, Умань до Дніпра).



Історичні сторінки міста | Переглядів: 3827 | Додав: Татіка | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (1)


Христинівка — місто на Придніпровській височині, районний центр Христинівського району Черкаської області. Розташоване за 213 км на південний захід від обласного центру — міста Черкаси на вододілі річок Уманки, Конелки, Удича, Кублича та Гірського Тікичу. Залізничний вузол. Населення — 13 809 мешканців (2007) (12 100 у 1972 році)

Походження назви

      Щодо виникнення назви існує декілька легенд. Найбільш ймовірною є та, згідно якої виводять назву від перехрестя двох великих шляхів, де оселилися перші жителі Христинівки: чумацького (з Київщини до Криму) та торгового (з Поділля, через Гайсин, Умань до Дніпра).

Історія

      Територія сучасного міста, як свідчать археологічні знахідки, була заселена ще з IV століття до нашої ери. Поблизу міста виявлено залишки 3 поселень трипільської, 2 — білогрудівської, 2 — зарубинецької та 4 — черняхівської культур.
Вперше згадується під 1574 як містечко Христигород. 1629 року тут був 121 двір, що платив пану подимні податки. Між 1629 і 1643 роками кримські татари кілька разів руйнували його укріплення. Відроджене в середині XVII століття поселення почало називатись Христинівкою.

Історичні сторінки міста | Переглядів: 2842 | Додав: Татіка | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)

                             Газета "Трибуна хлібороба" від 13 жовтня 2010року
   З 1 по 4 жовтня  ц.р. у м Вінниця відбулися змагання кубку України серед юнаків та учнівської молоді з автомодельного спорту (кордові моделі), в яких взяли участь 13 збірних команд з різних регіонів України. Ці змагання стали завершальним етапом участі збірних команд СЮТ у змаганнях різних рівнів (обласних, Всеукраїнських, кубках України).
   До участі була запрошена і команда юних автомоделістів Христинівської СЮТ, яка з року в рік на подібних змаганнях показує хороші результати, як в командному, так і в особистому заліках.
 
Газети пишуть | Переглядів: 500 | Author: Л. Дейдиш | Додав: Ракета | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)

     В’їзд в м.Христинівку, з боку с.Орадівки, частенько змушує задумуватись над змістом напису «Христинівка 1574». Безумовно, ця престижна дата належить, перш за все, селу Христинівці – найстарішому селу Уманщини, яке старіше від Умані на 42 роки. Тут протягом більш як 400 років одне покоління змінюється наступним і кожен теперішній житель навряд чи може щось сказати про своїх предків глибше п’ятого покоління, тобто часів відміни кріпосного права. А що було до цього, чи збереглися в літературі, архівах якісь історичні відомості про більш ранню Христинівщину?. І чому це село першим в краї було засноване козаками? Чи можна щось сказати про тих людей, які сюди першими приходили? Чи залишились їх нащадки тепер і хто ж вони? Ці питання давно цікавили жителів села. Христинівка вперше згадується в 1574 році, найближчий замок був в Немирові, але це місце козацтву було добре відоме, так як Северин Наливайко зі своїм козацьким війсь-ком в 1596 році перечікував тут зиму в Уманських та Севастянівських лісах, а далі пішов на Корсунь. Про Христинівку (Христиград) згадується в 1654 році, в період визвольної боротьби українського народу від польських магнатів Потоцького і Чернівецького. На початку 1665 року повстання проти польських панів охопило всю Правобережну Україну. Козацькі части-ни під керівництвом Івана Брюховецького і російського війська на чолі з П.Скуратовим і Василем Кікіним перейшли на Правобережну Україну і місцеве населення підтримало їх. У 16ст. і майже все 18 ст. на Правобережній Україні повновладними господарями були польські магнати, які всіляко гнобили населення. Селяни разом з козаками виступали проти польських і українських поневолювачів. Так у Христинівці 1608 році була знищена гребля ставка і спалений млин пана Свірського. Христинівчани брали участь у війні украї-нського народу 1648-1654 р.р. під проводом Б.Хмельницького. 1654 року за непокірність населення військо коронного гетьмана Чарнецького штурмом захопило і майже знищи-ло Христинівку. Але селяни не припиняли боротьби проти польської шляхти. Вони активно допомагали загонам уманського полковника І.Сербина, які 1665 року оволоділи багатьма укріпленнями, в тому числі і Христинівкою. В ті часи існував шлях з Черкас на Корсунь, Звенигородку та Вінницю і далі на Польщу, мабуть він таки йшов і через с. Христинівку, а валку возів супроводжували найманці-козаки, через це й знали її. Ця дорога є й тепер, але йде повз місто Христинівку, а в старі часи завдяки їй під Христинівкою в 1672 році, повертаючись з походу, тут зупинилось військо гетьмана Петра Дорошенка.


Історичні сторінки міста | Переглядів: 654 | Додав: Татіка | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)


Христинівська Станція Юних Техніків © 2024
Всі права застережено. При повному чи частковому використанні матеріалів сайту посилання є обов'язковим!