П'ятниця, 27.12.2024, 13:56
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Лютий » 21 » Інформація для батьків
20:26
Інформація для батьків
Інформаційно-методичні матеріали щодо проведення обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання
 
 1. Загальна інформація
 1.1. Обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання проводяться згідно з «Положенням про Всеукраїнські відкриті змагання із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямків технічної творчості серед дітей та учнівської молоді», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28 травня 2012 року № 635 (далі Положення).
 1.2. Захід є ІІІ (обласним) етапом Всеукраїнських змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.
2. Місце та час проведення
     Місце та час проведення обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання визначаються щорічно Орієнтованим планом обласних очно-заочних масових заходів з учнівською молоддю Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та повідомляються у листі – виклику додатково.
 3. Мета та завдання
    Метою проведення змагань є: - стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації; - пошук та підтримка обдарованих дітей молодшого шкільного віку; - організація змістовного дозвілля дітей, пошук нових форм проведення свят та оздоровчих заходів; - збереження та розширення мережі гуртків початкового технічного моделювання у школах та позашкільних навчальних закладах; - підвищення ролі початкового технічного моделювання у системі позашкільної освіти; - визначення найсильніших команд області з початкового технічного моделювання для подальшої участі у Всеукраїнських змаганнях; - обмін досвідом роботи з організації технічної творчості дітей молодшого шкільного віку.
 4. Програма змагань
      Програмою змагань передбачено:
 - теоретичний залік (тестування);
 - виготовлення моделі транспортної техніки;
 - виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур;
 - виготовлення літаючої моделі планера та участь у змаганнях по її запусках.
 5. Учасники змагань
 5.1. У змаганнях беруть участь команди від позашкільних навчальних закладів області. 5.2. Кількісний склад команди: два учасники та керівник, який очолює команду і несе особисту відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей у дорозі та під час заходу. 5.3. Команда для участі у змаганнях формується з дітей віком до 10 років включно. Вік учасників визначається за їх роком народження.
 5.4. Кожний учасник бере участь у кожному виді змагань, що передбачені програмою заходу.
 6. Умови проведення.
 6.1. Питання теоретичного заліку складаються у вигляді тестів з урахуванням вимог до знань та умінь вихованців, визначених Програмою гуртка початкового технічного моделювання, рекомендованою Міністерством освіти і науки України (Київ, «Грамота», 2007р.) Час на виконання завдання - 40 хвилин.
 6.2. Модель транспортної техніки учасники виготовляють за розгортками та рисунком загального вигляду, оформлюють за власним задумом. Крім того, завдання передбачає виконання креслення на папері в клітинку однієї з деталей моделі прямокутної форми, розміри якої задаються. Час на виконання завдання - 2 години.
 6.3. Для виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур кожному учаснику надаються розгортки об’ємних геометричних фігур, які потрібно вирізати та склеїти. Учасник створює композицію з готових фігур (склеїти фігури між собою), використовуючи необхідну кількість фігур. Кількість фігур не менше семи. Склад об'ємних геометричних фігур: куб, піраміда, конус, циліндр, паралелепіпед. Час на виконання завдання − 1 година 30 хвилин.
 6.4. Літаюча модель планера виготовляється за заданою схемою та шаблонами. Для виготовлення моделі планера може використовуватися пінопласт, креслярський папір, дерев’яні рейки, пластилін (для балансування), тощо. Час на виконання завдання − 1 година.
 6.5. Кожний учасник отримує бали за підготовку моделі до залікових запусків (регулювання моделі, виконання тренувальних польотів тощо). Кількість балів за якість польоту (дальність і точність) визначається за максимальною кількістю метрів, які пролетів планер, за умови його польоту в межах заданого коридору, що має розмір 3х20 метрів. Якщо перший дотик моделі із підлогою відбувся за межами визначеного коридору або під час запуску моделі учасник перетнув лінію старту, він отримує нуль балів за якість польоту. У залік за якість польоту моделі зараховується кращий результат із 2-х запусків. Результат учасника за запуски моделі планера у приміщенні складається із суми балів за підготовку моделі до старту та балів за якість польоту.
 7. Необхідна документація
 Керівник команди подає до мандатної комісії документи згідно з розділом V Положення: - наказ про відрядження (направлення) команди;
 - заявку про участь у змаганнях, з відміткою лікаря про допуск учасників, завірену підписом керівника і печаткою організації, що відряджає;
 - свідоцтво про народження учасників;
 - учнівські квитки чи довідки з місця навчання з фотографією, підписані керівником і завірені печаткою навчального закладу.
 8. Керівництво та матеріальне забезпечення
8.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань покладається на Черкаський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді.
 8.2. Склад організаційного комітету та суддівської колегії затверджує директор Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
 8.3. Джерело фінансування змагань вказується у листі – виклику на змагання.
 9. Визначення переможців та нагородження
 9.1. Особиста першість визначається за максимальною кількістю балів у кожному виді змагань окремо.
 9.2. Бали учасника у командний залік визначаються за формулою. Командна першість визначається за сумою балів, які набрали обидва члени команди по всіх видах змагань. 9.3. Учасники змагань, які зайняли І, ІІ або ІІІ місця в особистій першості, нагороджуються Дипломами Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. 9.4. Команда, яка зайняла І місце, нагороджується Кубком та Грамотою Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
 9.5. Команди, які зайняли ІІ або ІІІ місця, нагороджуються Грамотами Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
 9.6. Керівники, команди яких зайняли призові місця в обласних змаганнях учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, нагороджуються Грамотами Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
10. Техніка безпеки
10.1. Організатори змагань відповідають за забезпечення умов дотримання правил техніки безпеки під час проведення змагань.
10.2. Керівник команди несе особисту відповідальність за виконання членами команди вимог Правил та техніки безпеки.
Категорія: Інформація загального користування | Переглядів: 34416 | Додав: Ракета | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Христинівська Станція Юних Техніків © 2024
Всі права застережено. При повному чи частковому використанні матеріалів сайту посилання є обов'язковим!