Субота, 28.12.2024, 05:05
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Nota bene

Куди піти дитині після школи?

Вас дратує, що дитина постійно валяється на дивані перед телевізором чи хвилює, що дитина пропадає вечорами невідомо де і з ким? Можливо, вона просто не знає, як провести свій вільний час. Навчити її цьому – ваша робота! Запитайте себе: «Чи вміє моя дитина планувати свій день? Чи знає вона, чим буде займатися після школи?» А ви самі знаєте, як та чим зацікавити своє чадо?

Крім школи у дитини повинен бути і інший світ – захоплень. Завдання батьків – допомогти визначитися і записати своє чадо в студію, секцію або гурток.

Навіщо це потрібно? Ну хоча б для розширення світогляду. Не варто робити з дитини «ботаніка», який нічого не бачить далі шкільних підручників. Щоб малюк розвивався, необхідно розширювати межі його світу. І всілякі студії, секції, гуртки – відмінна підмога в цьому. До того ж не рідкість, коли захоплення з віком переростає у справу всього життя, а дитячий гурток виявляється стартовим майданчиком для майбутніх професійних звершень.

Як вибрати?


Добре, якщо дитина сама знає, чого хоче, і без допомоги батьків записується на футбол або танці. А якщо чадо ні до чого не тяжіє, крім комп’ютерних «стрілялок»? Тоді батьки беруть ініціативу в свої руки і намагаються захопити. Давай спробуємо займатися тенісом – всі твої друзі записалися. Ти непогано малюєш – давай сходимо в художній гурток. І так далі. Врешті-решт, і комп’ютер можна поставити на службу вашим інтересам і записати дитину, допустимо, до комп’ютерного. Якщо і сидіти за монітором, так хоч отримуючи нові навички.

Не забувайте, що розвиток повинен бути гармонійним. І при виборі гуртків намагайтеся дотримуватися рівноваги – не захоплюйтеся тільки спортивними або, навпаки, тільки інтелектуальними заняттями. В ідеалі добре було б їх поєднувати, наприклад, футбол і малювання, танці та шахи. Пострибати після уроків, особливо сучасним дітям, в яких є провідним сидячий спосіб життя, дуже корисно. Але й переключити мозок на іншу діяльність не менш важливо.

Як все встигнути?


Це найголовніше питання батьків, які заперечують позашкільні заняття. І найпоширеніша помилка. Насправді насичений розпорядок дня дисциплінує дитину, організовує її краще за будь-яких покарань і повчань, привчає розпоряджатися часом і цінувати його. Просто саме життя змушує школяра усе встигати – це єдина умова не нахапати двійок на уроках і виконати роботи в гуртках.
Інша справа, що мами (і тата теж) повинні спочатку допомогти дитині організувати свій режим дня. Можна навіть прописати його по хвилинах: коли обід, коли уроки, а коли треба виходити на заняття. Зате у вас не буде боліти голова, як відтягнути дитину від телевізора, і ви не будете мучитися питанням, де він пропадає вечорами. Чадо зайнято ділом!

Найважливіше


Не перестарайтеся з гуртками, їх не повинно бути дуже багато, інакше дитина просто втомиться. А хобі має приносити радість. Дозвольте дітям змінити гурток, якщо їм захотілося зайнятися чимось іншим. Це поки не професія і навіть не вибір вузу – всього лише пошук себе і своїх інтересів.

Цікавтеся захопленнями своїх дітей і підтримуйте їх. Навіть якщо вам мріялося бачити сина в танцювальній студії, а не у футбольній секції. Поважайте їх вибір. Постарайтеся знайти гроші на заняття, якщо бачите, що дитина захоплена всерйоз.

Навчання в деяких секціях коштує дійсно чималих грошей. Але їх компенсує свідомість того, що дитина при ділі. Єдине – варто домовитися ще «на березі», що це не хвилинна примха, а довгостроковий проект. І лише в цьому випадку варто купувати дороге обладнання. Втім, це стосується будь-яких гуртків.

До речі. Підказка для батьків. Дитина не знає, чим би зайнятися, і ніяких захоплень немає? Як їй допомогти, врахувавши особливості характеру. Бойовим, задиристим хлопчакам підійдуть «справжні чоловічі» заняття – футбол, бойові мистецтва.

Безпрограшний варіант для дівчаток – танці або малювання чи моделювання і пошиття одягу.

Тихих, невпевнених в собі, краще віддати в гурток, де передбачається колективна робота, а не сольні виступи – наприклад, в хор.

Якщо ваша дитина обожнює «кривлятися», добре копіює вчителів та однокласників – відведіть її в театральну чи циркову студію.

Дитина прагне популярності? Відведіть на уроки гри на гітарі. Уміння перебирати струни відразу зробить його душею будь-якої компанії.

А якщо ваш нащадок гарно бреше і складає небилиці, знайдіть йому літературну студію або хай спробує себе у редакції шкільної газети. Нехай його фантазія працює на користь справи.

Тим більше, що вже почався навчальний рік і у різних позашкільних навчальних закладах. Тож коротенький огляд дитячих гуртків, секцій та студій у Христинівці.

Будинок дитячої та юнацької творчості


Тут вам можуть запропонувати гурток майже на будь-який смак. Обравши еколого-натуралістичний напрямок, ваша дитина зможе досліджувати та вивчати природу, навчитися вирощувати та доглядати за рослинами.

Є тут і студія моделювання одягу, художнього конструювання, плетіння з бісеру, оригамі, вишивка, виготовлення сувенірів для друзів та м’яких іграшок. Можна обрати для дитини і заняття в гуртку «Веселі нотки», театрі ляльок, ліплення з пластиліну чи виготовлення української ляльки. Крім цього, є туристсько-краєзнавчий гурток, гурток «Основи Інтернету» та літературна студія «Джерельце» для юних поетів.

В БДЮТ можуть займатися діти будь-якого віку, починаючи з першого класу.

Станція юних техніків


Серед спортивно технічних гуртків тут запропонують вашій дитині заняття в авіамодельному (кордові та кімнатні моделі), судномодельному, автомодельному (кордові та радіокеровані моделі), ракетомодельному гуртках, чи в гуртку повітряних змій. Наймолодші школярі можуть обрати для себе гурток початково-технічного моделювання, а потім, навчившись азам конструювання, визначитись, що ж саме хотілося б створювати.

В гуртках СЮТ можна займатися починаючи з третього класу. Гуртківці виступають на обласних та всеукраїнських змаганнях, досягаючи непоганих результатів.

Дитяча школа мистецтв


В школі мистецтв працюють класи різних напрямків: клас гри та акомпанементу на гітарі, клас вокального співу, як українських народних так і сучасних пісень (викладач Громова Г.В.), клас образотворчого мистецтва, де діти зможуть опанувати різні види, жанри та техніку малювання (викладачі Двореченець К.В. та Фесянова С.А.), клас хореографії (ансамбль «Барвінок»), який об’єднує в собі народну, бальну та сучасну хореографію (викладач Ковальський М.П.) і клас хореографії для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Також працює циркова студія та планується відкриття англійського розмовного клубу для дітей (викладач Лукін О.Д.).

Танцювальні студії


Робота танцювальних студій у Христинівці представлена студіями бального танцю «Maximum Dance» (заняття проходять в Христинівській загальноосвітній школі № 2) та «Едельвейс» (будинок культури). Також є студія сучасного танцю.

Музична школа


Тут дитина зможе опанувати гру на різних музичних інструментах, хоровий та вокальний спів і здобути музично-теоретичні знання.

Спортивні школи


Дві спортивні школи пропонують заняття у секціях з футболу, волейболу, таеквондо, дзюдо, боксу, тенісу та стрільби з луку.
Серед вихованців є переможці та призери всеукраїнських змагань.

Крім цього, в кожній школі працюють шкільні гуртки та факультативи, заняття в яких допоможе дитині здобути додаткові знання, визначитися та самореалізуватися.



Джерело: http://khrystynivka.com/publ/kudi_piti_ditini_pislja_shkoli/5-1-0-1232
Категорія: Nota bene | Додав: Татіка (18.02.2013)
Переглядів: 984 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Христинівська Станція Юних Техніків © 2024
Всі права застережено. При повному чи частковому використанні матеріалів сайту посилання є обов'язковим!