Працюємо, змагаємося, відпочиваємо.
                 Газета "Трибуна хлібороба" від 28 листопада 2013 року.

На сучасному етапі розвитку суспільства позашкільна освіта України стає однією з важливих складових системи освіти. Це зумовлено здатністю позашкільної освіти задовольняти різноманітні творчі, пізнавальні, дозвільні потреби, відігравати значну роль у становленні творчої особистості, як основної продуктивної сили держави.

В Христинівській станції юних техніків працюють гуртки спортивно - технічного напрямку, які найчисленніші в структурі науково - технічного напрямку позашкільної освіти. До цього профілю належать гуртки: авіамодельний (кордові, радіокеровані та мікромоделі літаків), автомоделювання (кордові та радіокеровані моделі), ракетомоделювання, судномоделювання (радіокеровані, моделі копії) і початкового технічного моделювання, повітряних зміїв.

Гуртки відвідують учні середнього та старшого шкільного віку, які виявляють інтерес до моделювання, технічних видів спорту. Зі своїми моделями юні вихованці беруть участь в обласних, Всеукраїнських, Кубках України.

Відрадно, що на змаганнях таких рівнів сютівці успішно захищають честь нашого закладу, району та добиваються хороших результатів як в командному , так і в особистому заліках.

У процесі роботи над створенням моделей , їх випробувань, учні ознайомлюються з історією відповідних галузей техніки, досягненнями та перспективами подальшого розвитку.

Ефективною формою підведення підсумків  роботи   як гуртка  в цілому, так і досягнень його вихованців є участь у змаганнях, виставках і конкурсах.

Географія участі вихованців станції юних техніків в заходах обласного та Всеукраїнського рівнів досить широка.

Цьогоріч сютівці брали активну участь майже у всіх заходах, організованих обласним центром науково- технічної творчості учнівської молоді, Українським державним центром позашкільної освіти, Товариствомсприяння оборони України. До речі, в змаганнях брали участь всі гуртки, які діють в нашому позашкільному закладі.

В 2013 році першими захищати честь нашого закладу розпочали юні сютівці, які брали участь в обласних  змаганнях  учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, що проходили 26-27 березня в ЧЧеркасах. Слід сказати, що наша команда виборола ІІ місце, нагороджена грамотою обласного центру науково - технічної творчості учнівської молоді, а Олександр Кокудак в особистому заліку посів ІІІ місце (керівник гуртка - кандидат в майстри спорту України Ю.С.Суворов)

Змагання обласного рівня з повітряних зміїв серед учнівської молоді, в яких брали участь вихованці СЮТ, відбулися 19-20 квітня також в обласному центрі.

Переможцями та призерами цих змагань стали: Володимир Мізерний - І місце, Володимир Видай - ІІ, ІІІ місця, Сагател Мурадян - І, ІІІ місця, Ірина Богачук - І, ІІІ місця. Христинівська команда посіла перше командне місце, нагороджена кубком та грамотами (керівник - Косміна В.А.)

Наприкінці квітня, завдячуючи меценацтву, дві команди нашого закладу брали участь в обласних змаганнях з ракетомодельного спорту серед  учнівської молоді.

Команда СЮТ №1 - перше командне місце, спортсмени нагороджені кубком та грамотою.

В особистому заліку Дмитро Бадзьор биборов І і ІІ місця, Валерія Суворова -І місце, Гуцул Максим - ІІ місце, Євген Городничий - І, ІІІ місця (керівник - КМСУ Ю.С.Суворов)

Команда СЮТ №2 - друге командне місце. Переможці та призери змагань: Олександр Грицак - І, ІІ, ІІІ місця, Олександр Наконечнюк - ІІ місце( керівник Є.Ю.Святелик).

Весною в м. Черкаси відбулися обласні відкриті змагання з авіамодельного спорту (кордові моделі) серед учнівської молоді, де наша команда виборола третє командне місце.

Призерами змагань стали : Олександр Шкуропацький, Олександр Брицький - ІІ місце, Володимир Кордон - два других місця (керівник гуртка КМСУ С.М.Кревсун)

В середині червня проходили обласні змагання серед учнівської молоді з судномодельного спорту (моделі до 600 мм), у яких вихованці СЮТ посіли друге командне місце.

Переможці та призери: Владислав Поломарчук - І місце, Денис Телюков -, Дмитро Капьонкін - ІІ місце, Юрій Ярощук - ІІІ місце (керівник - Ю.В.Бондаревський)

В обласній виставці з початкового технічного моделювання Валерія Суворова  виборола І місце, Олександр Кокудак - ІІ місце, (керівники гуртків - Ю.С.Суворов, С.М.Кревсун)

Загалом вихованцями СЮТ в обласних змаганнях та виставках завойовано28 медалей : 10 золотих, 12 срібних та 6 бронзових.

Командам, які посіли І місце в обласних змаганнях з технічних видів спорту було надано право захищати честь нашої області у Всеукраїнських змаганнях.

Всеукраїнські змагання з ракетомодельного спорту серед молодших школярів проходили 10-15 травня в м. Скадовськ ,Херсонської обл., де христинівські спортсмени посіли друге командне місце.

Призерами та переможцями цих змагань стали: Дмитро Бадзьор - ІІ, ІІІ місця, Дмитро Капьонкін - ІІІ місце (керівник гуртка КМСУ Ю.С.Суворов)

Всеукраїнські відкриті змагання на кубок УДЦПО з повітряних зміїв пройшли 14-16 травня в м. ДДніпропетровськ, де наша команда посіла четверте командне місце. Призером цих змагань став Юрій Ярощук - ІІ місце в особистому заліку.

На початку липня 2013 року проводилися Всеукраїнські змагання та Чемпіонат України з автомодельного спорту (кордові моделі) серед учнівської молоді в м. Миколаїв.

Вихованці СЮТ вибороли третє командне місце, команда нагороджена кубком та грамотою УДЦПО і ТСО України.

Переможцями та призерами змагань стали: Олександр Шкуропацький - І місце, Володимир Кордон - І, ІІ, ІІІ місця, Сагател Мурадян - ІІ місце, Олександр Брицький - ІІІ, ІІІ місця (керівник - МСУ В.М.Лисенко)

Чемпіонат України серед дорослих з автомодельного спорту (кордові моделі) відбувся 13-15 вересня в м. Стрий, Львівської обл.

В особистому заліку Сагател Мурадян посів ІІ місце.

На переможній ноті завершили змагання та спортивний сезон юні автомобілісти з Христинівки в м.Миколаїв, брали участь в змаганнях на Кубок України, які проходили з 3 по 6 жовтня.

В загальному заліку христинівська команда виборола перше командне місце,  нагороджена двома кубками - перший : Кубок України, другий: перехідний кубок видатного спортсмена МСМКУ В.І.Бойка.

Ось вони, гордість станції юних техніків та нашого міста. В особистому заліку: Сагател Мурадян  - І,ІІ,ІІІ,ІІІ місця, Денис Телюков - І,І,ІІІ місця, Володимир Мізерний - ІІ місце (керівник гуртка МСУ В.М.Лисенко)

В командному заліку наші спортсмени випередили збірні команди Черкаської, Луганської, Хмельницької Миколаївської та інших областей.

В 2013 році вихованці СЮТ у Всеукраїнських чемпіонатах  та Кубках України завоювали : за перші місця - 6 медалей, за другі - 6, за треті місця - 9 медалей, загалом 21 медаль.

За всі здобуті перемоги у Всеукраїнських чемпіонатах та Кубках України сютівці  Юрій Ярощук, Денис Телюков, Богдан Чорний, Володимир Тарасюк, Валерія Суворова, Максим Гуцул  були нагороджені безкоштовними путівками в Міжнародний дитячий центр "Артек".

Любі друзі! Якщо ви маєте бажання займатись в технічних гуртках станції юних техніків, двері нашого закладу завжди відкриті для вас.

Тут ви зможете стати справжніми майстрами своєї справи та брати участь у змаганнях різних рангів. Заняття в наших гуртках та виїзди на змагання БЕЗКОШТОВНІ.

Категорія: Газети пишуть | Додав: Ракета1 (04.03.2014) | Автор: М. Лисенко, методист СЮТ
Переглядів: 886 | Рейтинг: 0.0/0