Вівторок, 19.03.2024, 07:05
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Лютий » 21
Інформаційно-методичні матеріали щодо проведення обласних відкритих змагань з авіамодельного спорту серед учнівської молоді (мікромоделі літаків)
 
 1. Загальна інформація
 1.1. Обласні змагання з авіамодельного спорту серед учнівської молоді (мікромоделі літаків) проводяться згідно з «Положенням про Всеукраїнські відкриті змагання із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямків технічної творчості серед дітей та учнівської молоді», (далі Положення) затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28 травня 2012 року № 635.
 1.2. Захід є ІІІ (обласним) етапом Всеукраїнських відкритих змагань з авіамодельного спорту серед учнівської молоді (мікромоделі літаків).
 2. Місце та час проведення
Місце та час проведення обласних відкритих змагань з авіамодельного спорту серед учнівської молоді (мікромоделі літаків) визначаються щорічно Орієнтовним планом обласних очно-заочних масових заходів Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді, затвердженим Головним управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, та повідомляються у листі-виклику додатково (не пізніше ніж за місяць до їх початку).
 3. Мета та завдання
Змагання з авіамодельного спорту серед учнівської молоді (мікромоделі літаків) проводяться з метою: - популяризації спортивно-технічних видів спорту серед дітей та учнівської молоді; - підвищення рівня технічної та практичної майстерності учасників; - виявлення талановитої, обдарованої молоді з авіамодельного спорту; - організації, відпочинку та змістовного дозвілля учнів, формування в них навиків здорового способу життя; - визначення найсильніших команд області з авіамодельного спорту (мікромоделі літаків) для подальшої участі у Всеукраїнських змаганнях; - обміну досвідом роботи.
 4. Програма та умови проведення змагань
4.1. Моделі класу F-1-D (мікромодель літака, кімнатна модель) - це авіамоделі, які можуть літати тільки в закритому просторі та приводяться в рух двигуном із гуми (або з іншого еластичного матеріалу). Підйомна сила моделі виникає за рахунок аеродинамічних сил, що впливають на нерухомі під час польоту поверхні, за винятком зміни кривизни і кута установки. Енергія гумового двигуна забезпечується закручуванням або розтягуванням еластичного матеріалу.
 4.2. Мета участі у змаганнях для кожного учасника - досягти найвищих спортивних результатів під час запуску кімнатних моделей на тривалість польоту.
 4.3. До змагань допускаються також моделі класу F-1-L, F-1-M та F-1-N. 4.4. Технічні характеристики кімнатних моделей F-1-D (класична) з розмахом крил до 550 мм: - Максимальний розмах крила моделі типу моноплан550 мм
- Максимальна хорда несучих поверхонь200 мм
- Максимальний розмах стабілізатора450 мм
- Мінімальна вага без гумомотора1,2 г
- Максимальна вага змащеного гумомотора0,6 г
Технічні характеристики кімнатних моделей F-1-L з розмахом крил до 457,3 мм: - Хорда крила та стабілізатора до 76,2 мм; - Площа стабілізатора – до 50 % площі крила; - Фюзеляж суцільна рейка; - Хвостова балка – від’ємна від фюзеляжу суцільна рейка; - Довжина з’єднання – не більше як 10 мм; - Гвинт з суцільної деревини (бальза, липа, тощо); - Поступ гвинта – постійний; - Металеві деталі – вал гвинта, гачок гумомотора; - Обтяжка має бути не з мікроплівки; - Використання розчалок та розпірок не допускається. Технічні характеристики кімнатних моделей F-1-М (початкового моделювання) з розмахом крил до 460 мм: - Маса моделі – не менше 3 грамів; - Маса гумомотора – не більше як 1,5 грами; - Обтяжка має бути не з мікроплівки. Модель класу F-1-N – метальний планер на тривалість польоту в залі. Параметри моделі не обмежуються. Учасник має право на використання 3-х моделей.
                                 5. Учасники обласних відкритих змагань
5.1. До участі в обласних відкритих змаганнях допускаються по одній команді від позашкільних та інших навчальних закладів, що належать до сфери управління МОНмолодьспорту України, згідно з розділом ІІІ Положення.
5.2. У змаганнях бере участь учнівська молодь віком до 18 років включно (учасники - не старші ніж 1995 року народження). Вік учасників визначається за їх роком народження. 5.3. Склад команди: 4 учасники, керівник команди та суддя.
 5.4. За погодженням оргкомітету, до участі в обласних відкритих змаганнях можуть бути допущенні команди, що показали вагомі результати у попередніх етапах (пункт 3.9. Положення), а також допускаються учасники в особисто-індивідуальній першості. Харчування та проживання даної категорії учасників здійснюється за власний рахунок. 5.5. Керівник команди несе особисту відповідальність за життя і здоров’я дітей у дорозі та під час змагань
5.6. Учаснику дозволяється виступати лише в двох класах моделей, обов’язковим є клас F-1-N.
 5.7. На змаганнях учасник може використовувати необмежену кількість моделей, в класі моделей F-1-N не більше трьох моделей.
 5.8. Учасник змагань несе повну відповідальність за відповідність своїх моделей технічним вимогам дійсних Правил.
 5.9. Учаснику дозволяється мати одного помічника з даної команди, який є учасником даних змагань.
 5.10. Учасник змагань зобов'язаний знати й виконувати усі вимоги дійсних Правил і Положень про змагання. Посилання на незнання Правил і Положень не можуть служити виправданням порушень.
5.11. Учасники змагань та їх помічники не мають права втручатися у роботу суддівської колегії й робити на неї вплив.
 5.12. Якщо під час туру учасник порушив Правила або його модель не відповідає технічним вимогам даного класу, результат учасника у даному турі анулюється
. 5.13. За грубу, неспортивну поведінку учасник дискваліфікується до кінця змагань, всі його результати анулюються.
6. Керівництво та матеріальне забезпечення змагань
6.1. Керівництво підготовкою та проведенням змагань покладається на Черкаський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді.
6.2. Склад суддівської колегії та склад організаційного комітету затверджує директор Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
 6.3. Джерело фінансування заходу вказується у листі-виклику на змагання.
 7. Документація
 Керівник команди подає до мандатної комісії документи згідно з розділом V Положення: - наказ про відрядження (направлення) команди; - заявка про участь у змаганнях з відміткою лікаря про допуск учасників, завірену підписом керівника і печаткою організації, що відряджає; - паспорти учасників або свідоцтво про народження; - учнівські квитки чи довідки з місця навчання з фотографією, підписані керівником і завірені печаткою навчального закладу (для учасників, які не досягли віку 16 років).
 8. Визначення переможців та нагородження
 8.1. Результатом учасника у командному заліку є кількість балів, яка обчислюється за формулою: , де Р - бали, нараховані команді, А - кращий результат учасника змагань, В - кращий результат спортсмена даної команди.
 8.2. Особиста першість розігрується при умові участі в даному класі не менше чотирьох учасників. Якщо в даному класі особиста першість не розігрується - результат учасника визначається тільки для командної першості.
 8.3. Командна першість розігрується при умові участі у змаганнях не менше чотирьох команд. Командна першість визначається за сумою результатів (балів) обох членів команди у командному заліку.
 8.4. Місця в особистій (командній) першості розподіляються, починаючи з першого, відповідно до результатів учасників (команд), розміщених у порядку спадання. Якщо декілька учасників мають однакові суми, тоді враховується результат третього кращого залікового польоту, і т.д. до однозначного визначення місць.
8.5. Учасники змагань, які в особистій першості зайняли І, II та III місця, нагороджуються Дипломами Черкаського обласного Центру науково - технічної творчості учнівської молоді та медалями.
8.6. Команда, яка зайняла І місце, нагороджується Кубком та Гра ... Читати далі »
Категорія: Інформація загального користування | Переглядів: 1108 | Додав: Ракета | Дата: 21.02.2013 | Коментарі (0)

Інформаційно-методичні матеріали щодо проведення обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання
 
 1. Загальна інформація
 1.1. Обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання проводяться згідно з «Положенням про Всеукраїнські відкриті змагання із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямків технічної творчості серед дітей та учнівської молоді», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28 травня 2012 року № 635 (далі Положення).
 1.2. Захід є ІІІ (обласним) етапом Всеукраїнських змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.
2. Місце та час проведення
     Місце та час проведення обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання визначаються щорічно Орієнтованим планом обласних очно-заочних масових заходів з учнівською молоддю Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та повідомляються у листі – виклику додатково.
 3. Мета та завдання
    Метою проведення змагань є: - стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації; - пошук та підтримка обдарованих дітей молодшого шкільного віку; - організація змістовного дозвілля дітей, пошук нових форм проведення свят та оздоровчих заходів; - збереження та розширення мережі гуртків початкового технічного моделювання у школах та позашкільних навчальних закладах; - підвищення ролі початкового технічного моделювання у системі позашкільної освіти; - визначення найсильніших команд області з початкового технічного моделювання для подальшої участі у Всеукраїнських змаганнях; - обмін досвідом роботи з організації технічної творчості дітей молодшого шкільного віку.
 4. Програма змагань
      Програмою змагань передбачено:
 - теоретичний залік (тестування);
 - виготовлення моделі транспортної техніки;
 - виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур;
 - виготовлення літаючої моделі планера та участь у змаганнях по її запусках.
 5. Учасники змагань
 5.1. У змаганнях беруть участь команди від позашкільних навчальних закладів області. 5.2. Кількісний склад команди: два учасники та керівник, який очолює команду і несе особисту відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей у дорозі та під час заходу. 5.3. Команда для участі у змаганнях формується з дітей віком до 10 років включно. Вік учасників визначається за їх роком народження.
 5.4. Кожний учасник бере участь у кожному виді змагань, що передбачені програмою заходу.
 6. Умови проведення.
 6.1. Питання теоретичного заліку складаються у вигляді тестів з урахуванням вимог до знань та умінь вихованців, визначених Програмою гуртка початкового технічного моделювання, рекомендованою Міністерством освіти і науки України (Київ, «Грамота», 2007р.) Час на виконання завдання - 40 хвилин.
 6.2. Модель транспортної техніки учасники виготовляють за розгортками та рисунком загального вигляду, оформлюють за власним задумом. Крім того, завдання передбачає виконання креслення на папері в клітинку однієї з деталей моделі прямокутної форми, розміри якої задаються. Час на виконання завдання - 2 години.
 6.3. Для виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур кожному учаснику надаються розгортки об’ємних геометричних фігур, які потрібно вирізати та склеїти. Учасник створює композицію з готових фігур (склеїти фігури між собою), використовуючи необхідну кількість фігур. Кількість фігур не менше семи. Склад об'ємних геометричних фігур: куб, піраміда, конус, циліндр, паралелепіпед. Час на виконання завдання − 1 година 30 хвилин.
 6.4. Літаюча модель планера виготовляється за заданою схемою та шаблонами. Для виготовлення моделі планера може використовуватися пінопласт, креслярський папір, дерев’яні рейки, пластилін (для балансування), тощо. Час на виконання завдання − 1 година.
 6.5. Кожний учасник отримує бали за підготовку моделі до залікових запусків (регулювання моделі, виконання тренувальних польотів тощо). Кількість балів за якість польоту (дальність і точність) визначається за максимальною кількістю метрів, які пролетів планер, за умови його польоту в межах заданого коридору, що має розмір 3х20 метрів. Якщо перший дотик моделі із підлогою відбувся за межами визначеного коридору або під час запуску моделі учасник перетнув лінію старту, він отримує нуль балів за якість польоту. У залік за якість польоту моделі зараховується кращий результат із 2-х запусків. Результат учасника за запуски моделі планера у приміщенні складається із суми балів за підготовку моделі до старту та балів за якість польоту.
 7. Необхідна документація
 Керівник команди подає до мандатної комісії документи згідно з розділом V Положення: - наказ про відрядження (направлення) команди;
 - заявку про участь у змаганнях, з відміткою лікаря про допуск учасників, завірену підписом керівника і печаткою організації, що відряджає;
 - свідоцтво про народження учасників;
 - учнівські квитки чи довідки з місця навчання з фотографією, підписані керівником і завірені печаткою навчального закладу.
 8. Керівництво та матеріальне забезпечення
8.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань покладається на Черкаський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді.
 8.2. Склад організаційного комітету та суддівської колегії затверджує директор Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
 8.3. Джерело фінансування змагань вказується у листі – виклику на змагання.
 9. Визначення переможців та нагородження
 9.1. Особиста першість визначається за максимальною кількістю балів у кожному виді змагань окремо.
 9.2. Бали учасника у командний залік визначаються за формулою. Командна першість визначається за сумою балів, які набрали обидва члени команди по всіх видах змагань. 9.3. Учасники змагань, які зайняли І, ІІ або ІІІ місця в особистій першості, нагороджуються Дипломами Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. 9.4. Команда, яка зайняла І місце, нагороджується Кубком та Грамотою Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
 9.5. Команди, які зайняли ІІ або ІІІ місця, нагороджуються Грамотами Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
 9.6. Керівники, команди яких зайняли призові місця в обласних змаганнях учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, нагороджуються Грамотами Черкаського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
10. Техніка безпеки
10.1. Організатори змагань відповідають за забезпечення умов дотримання правил техніки безпеки під час проведення змагань.
10.2. Керівник команди несе особисту відповідальність за виконання членами команди вимог Правил та техніки безпеки.
Категорія: Інформація загального користування | Переглядів: 30967 | Додав: Ракета | Дата: 21.02.2013 | Коментарі (0)


Христинівська Станція Юних Техніків © 2024
Всі права застережено. При повному чи частковому використанні матеріалів сайту посилання є обов'язковим!